Bir Stephen King Romanı Daha Dizi Oluyor

MGM+, Stephen King’in 2019’da piyasaya çıkan romanı The Institute’ten uyarlanacak sekiz bölümlük bir dizi için sipariş verdi. Romanda, 12 yaşındaki Luke Ellis ve bir grup çocuğun hikâyeleri anlatılıyor. Telepatik ve telekinetik yeteneklere sahip bu çocukların kaçırılıp hapis tutuldukları bu romanda çocukların gücünü kullanan kişiler de karşımıza çıkıyordu. 

Kayıp çocukları bulmak için ise eski bir polis olan Tim Jamieson araştırma yapıyor ve bu araştırmanın sonunda da yolu çocuklarla kesişiyor. The Institute, roman olarak şimdiye kadar oldukça beğenilmişti. King’in bu kitabının da yakın zamanda ya beyaz perdeye ya da bir diziye uyarlanması uzun zamandır beklenmekteydi.

Kadroda bazı isimler belli oldu

Şimdiye kadar dizi hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkmadı ancak gelen haberlere göre oyuncuların bazıları belli. Shadow and Bone dizisinde gördüğümüz Ben Barnes, diziye Jamieson olarak katılacak. Mary-Louise Parker ise kötü kalpli Mrs. Sigsby rolüyle dizide yer alacak. Yapımın senaristliğini ve uygulayıcı yapımcılığını ise Benjamin Cavell üstlecek. Dizinin çekimleri Nova Scotia’da gerçekleştirilecek. 

Son yıllarda korku yapımları oldukça popüler hâle gelmiş durumda. Stephen King uyarlamaları ise son zamanlarda beklenenin altında kalıyor. Bakalım The Institute bu akımı tersine çevirebilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir